אוניברסאליות ישועה אוניברסאלית 

אוניברסאליות / ישועה אוניברסאלית האם לפי כתבי הקודש?שאלה: אוניברסאליות / ישועה אוניברסאלית האם לפי כתבי הקודש?

תשובה:
אוניברסאליות הינה האמונה שכולם ייוושעו. ישנם אנשים רבים כיום אשר אוחזים בהשקפה של "ישועה אוניברסאלית" – הרעיון שכל אדם בסופו של דבר יגיע לגן העדן עם האדון. כנראה שהרעיון של גבר ואישה אשר חיים בייסורים נצחיים בגיהינום גורם לאחדים לדחות את לימודי הכתובים בנושא זה. לאחרים זה שימת דגש מוגזם על האהבה והרחמים של המשיח אשר מביא אותם להאמין כי לאלוהים יהיה רחמים לכל אדם. אולם כתבי הקודש מלמדים כי כמה מבני האדם יבלו את הנצח בגיהינום בעוד אחרים יבלו את הנצח בגן העדן עם האדון.

ראשית, ההוכחה שאלה שלא נושעו ישכנו בגיהינום לנצח. ישוע אישר זאת במילותיו כי הזמן שבו יבלו הנושעים בגן העדן יארך כמו הזמן שבו יבלו אלה שלא נושעו בגיהינום. במתי 25:46 נאמר, "וילכו אלה למעצבת עולם והצדיקים לחיי עולם." ישנם כאלה המאמינים כי אלה אשר נמצאים בגיהינום יחדלו לבסוף מלהתקיים, אולם האדון עצמו אישר כי זה ימשך לעולם. "האש הנצחית" מוזכרת קודם גם במתי 25:41. במרקוס 9:44 ישוע מדבר על הגיהינום "כאש שאינה מתכלה." היא לא תכבה ותבער לעולם.

כיצד אפשר להימנע "מהאש הנצחית"? אנשים רבים מאמינים כי כל הדרכים מובילות לגן העדן, או שהם לוקחים בחשבון שאלוהים מלא בכל כך הרבה אהבה ורחמים שהוא ירשה לכל האנשים להיכנס לגן העדן. בעוד אלוהים הינו בהחלט מלא האהבה ורחמים, תכונות אלה גרמו לו לשלוח את בנו, ישוע המשיח אל הארץ על מנת למות על הצלב עבורנו. ישוע המשיח הינו הפתח היחיד אשר מוביל אל הנצח בגן העדן. מעשי השליחים 4:12, "ואין הישועה באחר ואין תחת השמים שם אחר הניתן לבני אדם אשר בו נושע." הראשונה לטימותיאוס5-6: 2 "כי אחד הוא האלוהים ואחד הוא העומד בין אלוהים ובין בני אדם הוא בן אדם המשיח ישוע אשר נתן את נפשו כופר בעד כל ..." ביוחנן 14:6, ישוע אמר, "הנני הדרך והאמת והחיים לא יבוא איש אל האב כי אם על ידי." יוחנן 3:16, "כי ככה אהב האלוהים את העולם עד אשר נתן את בנו את יחידו למען לא יאבד כל המאמין בו כי אם יחיה חיי עולמים." אם בני האדם בוחרים לדחות את בנו של אלוהים, הם אינם עונים לדרישות עבור ישועה (16,36: 3).

עם פסוקים כאלה, ברור שאוניברסאליות וישועה אוניברסאלית נוגדים את האמונה המבוססת על פי כתבי הקודש. אוניברסאליות לא מתאימה למה שכתבי הקודש מלמדים. בעוד אנשים רבים היום מאשימים את המאמינים בכך שהם אינם סובלניים ואקסקלוסיביים, חשוב לזכור שאלו הן מילותיו של המשיח עצמו. המשיחיות לא פיתחה את הרעיונות האלה בעצמה, המאמינים מצהירים בפשטות על מה שהאדון כבר הצהיר. בני אדם בוחרים לדחות את המסר הזה בגלל שהם לא רוצים להתמודד עם החטא שלהם, ולהודות שהם צריכים את האדון על מנת שיושיע אותם. להגיד שאלה אשר דוחים את האמצעי של אלוהים לישועה דרך בנו יוכלו להיוושע זה כמו לזלזל בקדושה ובצדק של אלוהים ולשלול את הצורך בקורבנו של ישוע עבורנו.


חזור לעמוד הבית בעברית


אוניברסאליות / ישועה אוניברסאלית האם לפי כתבי הקודש?