קעקועים ופירסינג על-פי הכתובים 

מה אומרים הכתובים על קעקועים/ פירסינג?שאלה: מה אומרים הכתובים על קעקועים/ פירסינג?

תשובה:
בני ישראל מצווים בתנ"ך, “ושרט לנפש לא תתנו בבשרכם וכתובת קעקע לא תתנו בכם; אני יהוה" (ויקרא 19:28) למרות שמאמינים כיום אינם תחת עול מצוות התורה (אל הרומיים 10:4; אל הגלטיים 23-25: 3; אל האפסיים 2:15), העובדה שניתנה מצווה נגד קעקועים צריכה לעורר בנו שאלות. אין בברית החדשה התייחסות אם על המאמין לעשות קעקוע או לאו.

בהקשר לקעקועים ופירסינג, מבחן טוב עבורינו יכול להיות אם אנחנו בכנות ובמצפון נקי יכולים לבקש מאלוהים לברך את הפעילות המסוימת הזו על מנת להביא לו כבוד. “לכן אם תאכלו או אם תשו או כל אשר תעשו, את הכל עשו לכבוד אלוהים.” (הראשונה אל הקורנתיים 10:31). אין בברית החדשה מצווה נגד קעקועים או פירסינג, אולם זה גם לא נותן לנו סיבה להאמין שאלוהים תומך בכך שנעשה קעקועים או פירסינג.

נושא נוסף שעלינו להתייחס אליו הוא הצניעות. הכתובים מורים לנו להתלבש בצניעות (הראשונה לטימותיאוס 2:9). היבט אחד ללבוש צנוע הוא בכך שאנו מבטיחים שכל חלק בגופנו יהיה מכוסה בהתאם. מכל מקום, משמעות אמיתית לצניעות היא לא למשוך תשומת לב לעצמנו. אנשים אשר לבושים בצניעות מתלבשים בצורה שלא תמשוך תשומת לב אליהם. קעקועים, פירסינג לבטח מושכים תשומת לב. באופן הגיוני קעקועים ופירסינג אינם צנועים.

עקרון מקראי חשוב בקשר לנושאים אשר הכתובים אינם מתייחסים אליהם באופן מיוחד הוא שאם יש מקום לספק שזה מרצה את אלוהים, אז הדרך הטובה ביותר שעלינו לבחור הינה לא להיות מעורב בפעילות זו. “ואשר לו ספק באכלו, נאשם כי לא עשה מאמונה; וכל אשר נעשה מבלי אמונה חטא הוא" (אל הרומיים 14:23). אנו צריכים לזכור שגופנו וכן גם נשמתנו, שוחררו והם שייכים לאלוהים. למרות שבראשונה אל הקורינתיים 19-20: 6 אין התייחסות ספציפית לקעקועים או לפירסינג, מובא כאן עיקרון, “או הלא ידעתם כי גופכם הוא היכל רוח הקודש השוכן בקרבכם, אשר קבלתם מאת האלוהים וכי לא לעצמכם אתם? כי במחיר נקניתם; על כן כבדו את האלוהים בגופכם וברוחכם, אשר לאלוהים המה.” אמת נפלאה זו צריכה להשפיע על מה שאנחנו עושים ולאן שאנחנו הולכים עם גופינו. אם הגוף שלנו שייך לאלוהים, אנו צריכים לוודא שיש לנו רשות ברורה לפני שאנחנו "מסמנים" אותו עם קעקועים ופירסינג.


חזור לעמוד הבית בעברית


מה אומרים הכתובים על קעקועים/ פירסינג?