הדרך הנכונה ללימוד הכתובים 

מהי הדרך הנכונה ללימוד הכתובים?שאלה: מהי הדרך הנכונה ללימוד הכתובים?

תשובה:
קביעת משמעות הכתובים הנה אחת מהמשימות החשובות ביותר שיש למאמין בחייו. אלוהים אינו מורה לנו רק לקרוא את הכתובים. אנו צריכים גם ללמוד אותם, ולהתייחס אליהם בהתאם. לימוד הכתובים הנו עבודה קשה. סריקה מהירה של הכתובים יכולה לעתים להביא למסקנות מוטעות לכוונותיו של אלוהים. לכן, חשוב מאוד להבין כמה עקרונות כיצד לקבוע את הפירוש הנכון של הכתובים.

1. התפלל ובקש מרוח הקודש לתת לך הבנה. אנו קוראים בבשורת יוחנן 16:13, “ורוח האמת בבואו, הוא ידריך אתכם אל כל האמת, כי לא ידבר בעצמו, כי אם אשר ישמע ידבר והאותיות יגיד לכם.” ישוע בבשורת יוחנן 16 מדבר על רוח הקודש ואמר שכאשר רוח הקודש יבוא (הוא בא בחג השבועות, מעשי השליחים 2), הוא ידריך אותם אל האמת. כפי שרוח הקודש הדריך את השליחים בעת כתיבתם את הברית החדשה, הוא גם מדריך אותנו להבנה של הכתובים. זכור, כתבי הקודש הנם דבר אלוהים, ואנו צריכים לשאול אותו למה הוא מתכוון. אם אתה מאמין, מחבר הכתובים, רוח הקודש, שוכן בתוכך ... הוא מעוניין שאתה תבין את מה שהוא כתב.

2. אל תוציא פסוקים מהקשרם בהנחה שמשמעות הפסוק אינה קשורה לפסוקים הבאים. עליך לקרוא תמיד את הפסוקים והפרקים הבאים ולהכיר את מטרת הספר. בעוד הכתובים באים מאלוהים (השנייה את טימותיאוס 3:16; השנייה לפטרוס 1:21), אלוהים השתמש באדם לכתוב אותם. לאנשים אלה היה את הנושא במחשבתם, מטרה לכתיבתם, נושא מסוים או נושאים שנגעו בהם. קרא את רקע לספר מהכתובים שאתה לומד, ברר מי כתב את הספר, למי נכתב הספר, מתי נכתב ומדוע נכתב. לאחר מכן קרא את הפרקים לפני הפסוק או הפסוקים שאתה מתכוון ללמוד וקבל את הרקע לנושא שהמחבר האנושי כתב עליו. כמו כן, תן לקטע לדבר בעד עצמו. לעתים אנשים נותנים את הפירוש שלהם למלים על מנת לקבל את הפירוש שהם חפצים בו.

3. אל תנסה להיות עצמאי לגמרי בלימודיך את הכתובים. זוהי התנשאות לחשוב שאינך יכול לקבל הבנה מעבודת חייהם של מלומדים רבים אשר השקיעו את חייהם ללימוד הכתובים. ישנם אנשים, אשר בטעות פונים אל הכתובים עם הרעיון שהם יהיו תלויים ברוח הקודש בלבד ויגלו את האמת הנסתרת בכתובים. ישוע, כשנתן את כתבי הקודש, גם נתן מתנות רוחניות לאנשים וכן מתנות רוחניות לגוף המשיח. אחת מהמתנות האלה היה מתנת הלימוד (אל האפסיים 11-12: 4; הראשונה אל הקורינתיים 12:28). מורים אלה הוסמכו על ידי האדון על מנת לעזור לנו להבין בצורה נכונה ולציית לכתובים. זה תמיד נבון ללמוד את הכתובים עם מאמינים אחרים, אשר עוזרים אחד לשני להבין וליישם את האמת של דבר אלוהים.


חזור לעמוד הבית בעברית


מהי הדרך הנכונה ללימוד הכתובים?