מתנות רוחניות



 

כיצד אני יודע מהן מתנותי הרוחניות?



שאלה: כיצד אני יודע מהן מתנותי הרוחניות?

תשובה:
אין נוסחת קסם או מבחן זיהוי מתנות רוחניות על מנת לדעת בדיוק מהן המתנות הרוחניות שלנו. רוח הקודש מחלק את המתנות לפי רצונו (הראשונה אל הקורינתים 7-11: 12). באותו הזמן, אלוהים אינו רוצה שלא נכיר את הדרך שהוא רוצה שנשרת אותו. הבעיה היא שקל לנו מאוד להיתפס רק למתנות רוחניות מסוימות שאנו מבקשים על מנת שנוכל לשרת אלוהים בתחום שאנו מרגישים שיש לנו מתנה רוחניות. אין זו הצורה הנכונה להיאחז במתנות רוחניות. אלוהים קורא לנו לשרת אותו בצייתנות. הוא יצייד אותנו עם כל מתנה או מתנות על מנת לבצע את המשימה או המשימות אשר הוא קרא לנו לעשות.

זיהוי המתנות הרוחניות שלנו יכול להתבצע בצורות שונות. על ידי בחינת המתנות הרוחניות או עריכת רשימה, בעוד שאין להסתמך על כך בלבד, זה בהחלט יכול לעזור לנו להבין איזה מתנות קיבלנו. אישור על כך מאחרים ישפוך אור על מתנותינו הרוחניות. אחרים אשר רואים אותנו משרתים את האדון יכולים לעתים קרובות לזהות את המתנות הרוחניות בהן אנו משתמשים ושאולי אנו מתייחסים אליהן כדבר מובן מאליו או שאיננו מזהים אותן. תפילה לגבי נושא זה חשובה. האחד שיודע בדיוק איזה מתנות רוחניות יש לנו הוא זה שנותן את המתנות בעצמו – רוח הקודש. אנו יכולים לבקש מאלוהים להראות לנו איזה מתנות הוא חילק לנו וזאת על מנת שנוכל להשתמש בהן ביעילות לתפארתו של אלוהים.

כן, אלוהים קורא לאחדים להיות מורים ומחלק להם את מתנת הלימוד. אלוהים קורא לאחרים להיות משרתים ומברך אותם עם מתנת העזרה. בכל אופן, אין בהכרת המתנות שלנו תירוץ אשר ימנע מאיתנו לשרת בתחומים שאינם נחשבים כחלק מהמתנות שלנו. האם יש תועלת בכך שאנו מזהים את המתנות הרוחניות אשר אלוהים חילק לנו? כמובן. האם אין זה נכון להתמקד במתנות הרוחניות עד כדי כך שאנו מחמיצים אפשרויות אחרות לשרת את אלוהים? כן! אם אנו מתמסרים לשרת את אלוהים, הוא יצייד אותנו במתנות הרוחניות שאנו זקוקים.


חזור לעמוד הבית בעברית


כיצד אני יודע מהן מתנותי הרוחניות?