חטא הפורנוגרפיה 

מהי ההשקפה המשיחית על עישון? האם עישון נחשב לחטא?שאלה: מהי ההשקפה המשיחית על עישון? האם עישון נחשב לחטא?

תשובה:
כתבי הקודש אינם מזכירים באופן ישיר את העישון. מכל מקום, קיימים שני עקרונות אשר בהחלט חלים על עישון. ראשית, כתבי הקודש מצווים עלינו לא להרשות לגופינו להפוך "משועבדים" לכל דבר. בראשונה אל הקורינתים 6:12 נאמר "הכל הוא ברשותי, אך לא כל דבר יועיל. הכל הוא ברשותי, אך לא ישעבדני דבר." עישון ללא כל ספק מאוד ממכר. מאוחר יותר באותו הקטע נאמר לנו, "או הלא ידעתם כי גופכם הוא היכל רוח הקודש השוכן בקרבכם, אשר קבלתם מאת האלוהים, וכי לא לעצמכם אתם? כי במחיר נקניתם; על כבדו את האלוהים בגופכם" (הראשונה אל הקורינתיים 19-20: 6). עישון ללא ספק מזיק לבריאותך. כבר הוכח שעישון מזיק לריאות, ולעיתים גם ללב.

האם אפשר להתייחס לעישון "כמועיל" (הראשונה אל הקורינתיים 6:12)? האם אפשר להגיד שעישון באמת "מכבד את אלוהים בגופנו" (הראשונה אל הקורינתיים 6:20)? האם אדם יכול להגיד בכנות שעישון זה "לכבודו של אלוהים" (הראשונה אל הקורינתיים 10:31)? אנו מאמינים שהתשובה לשלושת השאלות הנ"ל מהדהדת "לא." כתוצאה מכך, אנו מאמינים שעישון הוא חטא ולפיכך אין על אלה שהולכים אחרי ישוע לעשן.

ישנם כאלה שטוענים נגד השקפה זו ע"י כך שהם מצביעים על העובדה שהרבה אנשים אוכלים באופן לא בריא, מה שיכול להיות גם כן ממכר ורע לגופינו. לדוגמא, אנשים רבים מכורים באופן נואש לקפאין ואין הם יכולים לתפקד ללא ספל הקפה הראשון בבוקר. בעוד זה נכון, כיצד זה הופך את העישון לנכון? אנו טוענים שמאמינים צריכים להימנע מגרגרנות ואכילה מוגזמת לא בריאה. כן, לעיתים קרובות המאמינים צבועים בכך שהם מאשימים חטא אחד ומרשים את האחר ... אולם שוב, כיצד זה הופך את העישון למביא כבוד לאלוהים?

טענה נוספת על ההשקפה נגד עישון הנה העובדה שאנשי אלוהים רבים מעשנים, כמו לדוגמא הדרשן הבריטי המפורסם ג.ה. ספרג'ון. שוב, אנו לא מאמינים שיש לטענה זו משקל. אנו מאמינים שספרג'ון טעה בכך שעישן. האם במובן אחר הוא היה איש אלוהים ומורה נהדר של דבר אלוהים? בודאי! האם זה הופך את כל פעולותיו והרגליו למכבדים את אלוהים? לא.

בקביעה שעישון זה חטא, אנו לא קובעים שמהעשנים לא נושעו. ישנם מאמינים רבים בישוע המשיח אשר מעשנים. עישון לא מונע מאדם מלהיוושע. והוא גם אינו גורם לאדם לאבד את ישועתו. עישון הוא בר מחילה לא פחות מכל חטא אחר, בין אם האדם הופך למאמין, או מאמין אשר מתוודה על חטאיו לפני אלוהים (הראשונה ליוחנן 1:9). באותו הזמן, אנו מאמינים בתוקף כי עישון הינו חטא שיש לנטוש אותו ולהתגבר עליו בעזרתו של אלוהים.


חזור לעמוד הבית בעברית


מהי ההשקפה המשיחית על עישון? האם עישון נחשב לחטא?