מדיומים 

מהי ההשקפה המשיחית על מדיומים?שאלה: מהי ההשקפה המשיחית על מדיומים?

תשובה:
כתבי הקודש מגנים בחריפות את מנהגי "הרוחניות", מדיומים, כתות וכו' (ויקרא 20:27; דברים 10-13: 18). הורוסקופ, קלפי טרוט, אסטרולוגיה, מגידי עתידות, קוראי כף יד, סיאנסים וכו'. נופלים באותה הקטגוריה. מנהגים אלה מבוססים על הרעיון שישנם כמה אלוהים, רוחות, או אהובים שכבר מתו אשר יכולים לתת עצה והדרכה. "אלילים" אלה או "רוחות" הינם שדים (השנייה אל הקורינתיים 14-15: 11). כתבי הקודש אינם נותנים סיבה להאמין שאהובים אשר נפטרו יכולים, או אפילו מעוניינים ליצור איתנו קשר. אם הם היו מאמינים, אז הם נמצאים בגן העדן, נהנים מהמקום הנפלא ביותר אשר אפשר לדמיין – בהתחברות עם אלוהים אוהב. אם הם לא היו מאמינים, הם נמצאים בגיהנום, סובלים מעינוי אין סופי בגלל שדחו את אהבתו של אלוהים בכך שמרדו נגדו.

אם כך, אם אלה שאהובים עלינו אינם יכולים ליצור איתנו קשר, כיצד המדיומים יכולים לקבל מידע כל כך מדויק? שיטות של מדיומים רבים "נחשפו". נחשף כיצד המדיומים קיבלו מידע רב על אדם דרך אמצעים פשוטים. לעיתים רק ע"י שימוש במספר טלפון דרך זיהוי שיחות ולאחר מכן חיפוש באינטרנט, יכול המדיום לקבל מידע כמו שם, כתובת, תאריך לידה, תאריך נישואין, בני משפחה וכו'. מכל מקום, אי אפשר להכחיש שמדיומים לעיתים יודעים דברים שכמעט והינם בלתי אפשריים עבורם לדעת. מאיפה הם מקבלים את המידע הזה? התשובה הינה – השטן והשדים. בשנייה לקורינתיים 14-15: 11 נאמר לנו, "ואיננו פלא הלא השטן גם הוא מתחפש למלאך האור: לכן אין זה דבר גדול אם גם משרתיו יתחפשו למשרתי הצדק אשר אחריתם תהיה לפי מעלליהם."

השטן מעמיד פנים שהוא הנו נדיב ועוזר. הוא מנסה להופיע כמישהו טוב. השטן ושדיו יתנו למדיום את המידע על האדם, על מנת להפוך את האדם מכור ל"רוחניות" – דבר שאלוהים אוסר. זה נראה כדבר תמים בתחילה, אולם ברגע שבני האדם מוצאים את עצמם מכורים "לרוחניות." – הם מרשים לשטן לשלוט ולהרוס את חייהם. בראשונה לפטרוס 5:8 נאמר, "התעוררו שקדו כי מריבכם השטן משוטט כאריה שואג ומבקש את אשר יבלע." ברוב המקרים, גם המדיומים עצמם מרומים, הם אינם יודעים מיהו המקור האמיתי של המידע שהם מקבלים. יהיה המצב או מקור המידע שיתקבל – אין דבר אשר קשור "לרוחניות", כישוף או אסטרולוגיה וכו' בתוכנית של אלוהים עבורנו כאמצעי לגלות מידע. כיצד אלוהים רוצה שנבחין ברצונו עבור חיינו? זה פשוט: 1) לימוד כתבי הקודש (השנייה לטימותיאוס 16-17: 3), 2) תפילה עבור חוכמה (יעקוב 1:5).


חזור לעמוד הבית בעברית


מהי ההשקפה המשיחית על מדיומים?