חטא הפורנוגרפיה 

מה יש לכתבי הקודש להגיד על פורנוגרפיה? האם העיסוק בפורנוגרפיה הינו חטא?שאלה: מה יש לכתבי הקודש להגיד על פורנוגרפיה? האם העיסוק בפורנוגרפיה הינו חטא?

תשובה:
במידה רבה, מנוע החיפוש הפופולארי ביותר באינטרנט מתייחס לפורנוגרפיה. פורנוגרפיה נפוצה בעולמנו כיום. כנראה יותר מכל דבר אחר, השטן הצליח לעוות ולסלף את יחסי המין. השטן לקח את מה שטוב ונכון (יחסי מין ואהבה בין בעל ואישה) והחליף זאת עם תאווה, פורנוגרפיה, ניאוף, אונס והומוסקסואליות. פורנוגרפיה הינה פשוט הצעד הראשון לכל מדרון תלול אשר מגביר רשע וחוסר מוסריות (אל הרומיים 6:19). כפי שמשתמש בסמים מתחיל להשתמש בסמים חזקים ומסוכנים יותר במנות גדולות יותר, כך גם פורנוגרפיה מובילה אדם ליחסי מין קשים והתמכרות למאוויים של כפירה.

שלושת הקטגוריות של החטא הינן: תאוות הבשרים, תאוות העיניים, וגאוות ההון. (הראשונה ליוחנן 2:16). פורנוגרפיה גורמת לנו באופן ברור לתאוות הבשרים, וללא ספק לתאוות העיניים. פורנוגרפיה באופן ברור אינה מוגדרת כאחד התחומים שעלינו להקדיש להם מחשבה, "ובכן, אחי, כל אשר הוא אמת ונכבד וישר וטהור ונעים ואשר שמעו טוב, כל מעשה צדק, כל מעשה שבח, על אלה תשימו לבבכם" (אל הפיליפיים 4:8). פורנוגרפיה הינה ממכרת (הראשונה אל הקורינתיים 6:12; השנייה לפטרוס 2:19), הורסת (משלי 25-28: 6; יחזקאל 20:30; אל האפסיים 4:19), היא מובילה לרשע גובר (אל הרומיים 6:19). תאווה לאנשים אשר במחשבותינו (תמצית הפורנוגרפיה) זה פוגע באלוהים (מתי 5:28). כאשר הרגל טבעי לפורנוגרפיה מאפיין את ישותו של אדם, זה מוכיח שהאדם אינו נושע (הראשונה אל הקורינתיים 6:9).

אם יש דבר אחד שיכולתי לשנות בחיי לפני שהתחלתי להאמין בישוע, זה היה מעורבותי בעיסוק בפורנוגרפיה. תודה לאלוהים- הוא יכול ומעוניין לתת לנו את הניצחון. האם אתה מעורב בעיסוק בפורנוגרפיה ומעוניין להשתחרר מכך? הינה כמה צעדים לניצחון: 1) התוודה על חטאיך לפני אלוהים (הראשונה ליוחנן 1:9 ). 2) התפלל לאלוהים שיטהר, יחדש וישנה את מחשבותיך (אל הרומיים 12:2). 3) בקש שאלוהים ימלא את מחשבותיך עם הפסוקים מאל הפיליפיים 4:8. 4) למד לשלוט על גופך בקדושה (הראשונה אל התסלוניקים 3-4: 4). 5) הבן את המשמעות הנכונה של יחסי מין וסמוך על בת זוגך בלבד שתמלא את צרכיך (הראשונה אל הקורינתיים 1-5: 7). 6) הבן שאם אתה פועל לפי רוח הקודש, לא תוכל להגשים את תאוות הבשר (אל הגלטיים (5:16). 7) בצע צעדים מעשיים על מנת להפחית את חשיפתך לתיאורים גראפיים (הורד במחשבך חוסם אתרים פורנוגרפיים , הגבל את השימוש בטלוויזיה ובסרטי וידאו, מצא מאמין אחר אשר יתפלל איתך ואשר תהיה חייב לתת לו דין וחשבון על מעשיך – בת זוגך (אם אתה נשוי).


חזור לעמוד הבית בעברית


מה יש לכתבי הקודש להגיד על פורנוגרפיה? האם העיסוק בפורנוגרפיה הינו חטא?