מדוע התאבדות אינה אופציה 

מדוע התאבדות אינה אופציה עבורי?שאלה: מדוע התאבדות אינה אופציה עבורי?

תשובה:
ליבי יוצא אל אלה שיש להם מחשבות לסיים את חייהם ע"י התאבדות. אם גם אתה חושב כך כרגע, זה נובע בודאי מרגשות של חוסר ישע וייאוש. אולי אתה מרגיש שאתה נמצא בבור עמוק ואתה בספק אם קיים שביב של תקווה שדברים יכולים להשתפר. נראה שלאף אחד לא אכפת או אף אחד לא מבין את הצד שלך. החיים פשוט לא שווים מספיק כדי לחיות ... או אולי כן?

ישנם רבים שמתנסים ברגשות של תשישות נפשית מפעם לפעם. כשאני הרגשתי בבור רגשי עמוק עלתה שאלה בליבי, "האם זה יכול להיות שזהו רצון האלוהים שברא אותי?" "האם הוא "קטן" מכדי לעזור לי?" "האם הבעיות שלי גדולות מידי עבורו?"

אני שמח להגיד לכם שאם תקדישו רק כמה דקות ותשקלו לתת לאלוהים להיות באמת האלוהים בחייכם עכשיו, הוא יוכיח לכם כמה הוא באמת גדול! "כי לא יפלא מאלוהים כל דבר" (בשורת לוקס 1:37). יכול להיות שיש לך צלקות כואבות מהעבר שנובעות כתוצאה מרגש של דחייה או נטישה. דבר זה יכול להוביל אותנו לרחמים עצמיים, כעס, מרירות, רגשי נקמה, פחדים לא בריאים, וכו', וכן זה גורם לבעיות בכמה מהקשרים החשובים ביותר שיש לך. התאבדות תשרת רק את העובדה שזה יביא לחורבן עבור אלה שאוהבים אותך ואשר יצטרכו להתמודד עם צלקות רגשיות במשך חייהם ואתה מעולם לא התכוונת לפגוע בהם.

מדוע התאבדות אינה אופציה עבורך? חבר, לא משנה כמה נוראיים הדברים שקורים בחייך, יש אלוהים שאוהב אותך ומחכה שאתה תיתן לו להדריך אותך דרך "בור" הייאוש שלך, ולהוציא אותך אל אורו הנפלא. הוא התקווה הבטוחה שלך. שמו ישוע.

ישוע שהיה ללא חטא, בן אלוהים, מזדהה איתך בזמן של דחייה והשפלה. הנביא ישעיהו, כתב עליו, "ויעל כיונק לפניו וכשורש מארץ צייה לא תואר לו ולא הדר ונראהו ולא מראה ונחמדהו: נבזה וחדל אישים איש מכאובות וידוע חולי וכמסתר פנים ממנו נבזה ולא חשבנוהו: אכן חלינו הוא נשא ומכאובינו סבלם ואנחנו חשבנוהו נגוע מוכה אלוהים ומעונה: והוא מחולל מפשעינו מדוכא מעוונותינו מוסר שלומנו עליו ובחבורתו נרפא לנו: כולנו כצאן תעינו איש לדרכו פנינו ויהוה הפגיע בו את עוון כולנו" (ישעיהו 6-2: 53).

חבר, ישוע סבל את כל זאת על מנת שכל חטאך יסלחו לך! לא משנה מה משקלו של החטא שאתה נושא איתך, דע שהוא יסלח לך כאשר תתוודה על חטאיך (פנה מחטאיך אל אלוהים). "וקראני ביום צרה אחלצך ותכבדני" (תהילים 50:15). אין שום דבר שעשית שישוע אינו מסוגל לסלוח לך עליו. כמה מאלה שנבחרו על ידו לשליחות ביצעו חטאים נוראיים, כמו רצח (מושה), ניאוף (המלך דוד), והתעללות פיזית או רגשית (השליח שאול). ועדיין הם מצאו סליחה וחיים מלאים באדון. "הנני אלוהים כחסדך כרוב רחמיך מחה פשעי" (תהילים 52:3). "על כן מי שנמצא במשיח הוא בריאה חדשה. הישנות עברו; הנה נהיו חדשות" (השנייה אל הקורינתיים 5:17).

מדוע התאבדות אינה אופציה עבורך? חבר, אלוהים מוכן ומזומן לתקן את מה "שנישבר" ... כמו את החיים שיש לך עכשיו ואתה רוצה לסיים בהתאבדות. הנביא ישעיהו כתב: "רוח אדוני עלי יען משח יהוה אותי לבשר ענווים שלחני לחבוש לנשברי-לב לקרוא לשבויים דרור ולאסורים פקח-קוח: לקרוא שנת רצון ליהוה ויום נקם לאלוהינו לנם כל אבלים: לשום לאבלי ציון לתת להם פאר תחת אפשר שמן ששון תחת אבל מעטה תהילה תחת רוח כהה וקורא להם אילי הצדק מטע יהוה להתפאר" (ישעיהו 3-1: 61).

בוא אל ישוע, ותן לו לשקם את השמחה שאבדה לך ובטח בו שיתחיל ברכה חדשה בחייך. "לב טהור ברא-לי אלוהים ורוח נכון חדש בקרבי ... אדוני שפתי תפתח ופי יגיד תהילתך: כי לא תחפוץ זבח ואתנה עולה לא תרצה: זבחי אלוהים רוח נשברה לב-נשבר ונדכה אלוהים לא תבזה" (תהילים 19-17, 51:12).

האם תקבל את ישוע כמושיע וכרועה שלך? הוא ידריך את מחשבותיך וצעדיך, צעד אחרי צעד, דרך דברו, כתבי הקודש. "אשכילך ואורך בדרך זו תלך איעצה עליך עיני" (תהילים 32:8). "והיה אמונת עיתך חוסן ישועות חכמת ודעת יראת יהוה היא אוצרו" (ישעיהו 33:6). גם כשישוע איתך, עדיין יהיו בחייך מאבקים, אולם עכשיו תהיה לך תקווה. הוא יהיה עבורך "... ויש אוהב דבק מאח" (משלי 18:24). מי ייתן וחסד האדון ישוע יהיה איתך בשעת החלטתך.

אם אתה חפץ לבטוח בישוע המשיח כמושיעך האישי, אמור מילים אלה מליבך אל אלוהים. "אלוהים אני צריך אותך בחיי. אנא סלח לי על כל מה שעשיתי. אני שם את מבטחי בישוע המשיח ומאמין שהוא המושיע שלי. אנא טהר ורפא אותי, החזר את השמחה לחיי. תודה עבור אהבתך ועבור מותו של ישוע עבורי."

האם החלטת ללכת אחרי ישוע בעקבות מה שקראת באתר זה? אם חיובי, אנא הקלק על "קיבלתי את ישוע היום".
13&did=21> DID=21&LID=13">חזור לעמוד הבית בעברית


מדוע התאבדות אינה אופציה עבורי?