דינוזאורים לפי כתבי הקודש
 

מה נאמר בכתובים על דינוזאורים? האם דינוזאורים מוזכרים בכתובים?שאלה: מה נאמר בכתובים על דינוזאורים? האם דינוזאורים מוזכרים בכתובים?

תשובה:
הנושא של דינוזאורים בכתובים הנו חלק מוויכוח המתנהל בקהילה המשיחית על גילה של הארץ והפירוש הנכון של ספר בראשית, וכיצד לפרש את הממצאים שאנו מוצאים סביבנו.ישנם כאלה המאמינים שהארץ נוצרה מוקדם יותר ונוטים להסכים שהכתובים אינם מזכירים דינוזאורים, כיוון שעל פי התבנית שלהם, דינוזאורים נכחדו מליוני שנים לפני שהאדם הראשון הלך על פני הארץ. האדם שכתב את הכתובים לא ראה דינוזאורים חיים.

אלה אשר מאמינים בגילה הצעיר יותר של הארץ נוטים להסכים שהכתובים אינם מזכירים דינוזאורים. אולם למרות שלא קיים שימוש בכתובים למילה "דינוזאור.” המלה בעברית שמופיעה בכתובים היא "תנין.” המלה תנין מפורשת בכמה דרכים שונות בכתובים המתורגמים לאנגלית; לעתים הם מופיעים "כמפלצת ימית,” לעתים זה "נחש.” בדרך כלל זה מתורגם "לדרקון.” כנראה שהתנינים מתוארים כזוחל ענקי. יצורים אלה מוזכרים כמעט כ- 30 פעמים בתנ"ך ומופיעים גם ביבשה וגם בים.

בנוסף להזכרה של של זוחלים ענקיים אלה באופן כללי כמעט כ- 30 פעם בתנ"ך, הכתובים גם מתארים מספר יצורים בצורה כזו שחוקרים מאמינים שכנראה שמי שכתב את התנ"ך באמת מתאר דינוזאורים. על הבהמות נאמר שהן האדירות מכל היצורים שאלוהים ברא, ענקים אשר זנבם מדומה לעץ ארז (איוב 40:15). כמה מהחוקרים ניסו לזהות את הבהמות כפילים או היפופוטמים. אחרים מצביעים שלפילים והיפופוטמים יש זנב דק מאוד, שום דבר שניתן להשוות לעץ ארז. לדינוזאורים לעומת זאת היה זנב ענקי אשר היה אפשר להשוות אותו בקלות לעץ ארז.

כמעט בכל ציוויליזציה עתיקה קיים תיאור של יצורים ענקיים. ציורי סלע, פריטים ואפילו פסלונים קטנים נמצאו בצפון אמריקה אשר דומים לתיאורים המודרניים של דינוזאורים. ציורי סלע בדרום אמריקה מתארים אדם רוכב על יצור אשר באופן מדהים דומה לטרייצרטופס ופטרודקטיל (סוגים של דינוזאורים). פסיפס רומאי, כלי חרס מתקופת המאיה וחומות ערים בבליות מעידים על כך שאנשים בכל התרבויות, היו מוקסמים מיצורים אלה. תיאורים ברורים כמו אלה של מרקו פולו משלבים תיאורים נפלאים על יצורים ששומרים על אוצרות. דוחות עקביים בימינו מתייחסים בספקנות לאתרים שבהם כביכול היו דינוזאורים.

בנוסף להוכחות האנתרופולוגיות וההיסטוריות לדו קיום של בני אדם ודינוזאורים, ישנן גם הוכחות פיזיות, כמו מאובנים ועקבות רגלים של אדם ושל דינוזאורים אשרהתגלו יחד בצפון אמריקה ובמרכז-מערב אסיה.

אז, האם דינוזאורים קיימים בכתובים? הנושא רחוק מלבוא על פתרונו. תלוי איך שאתה מפרש את ההוכחות הזמינות ומהי ההשקפה שלך לגבי העולם סביבך. אנו בארגון elhijodedios.com מאמינים בפרוש של ארץ צעירה ומקבלים את העובדה שאדם ודינוזאורים חיו בדו-קיום משותף. אנו מאמינים שדינוזאורים נכחדו מתי שהוא לאחר המבול עקב שילוב של שינוי דרמתי בסביבה והעובדה שהושמדו באכזריות על ידי בני האדם.


חזור לעמוד הבית בעברית


מה נאמר בכתובים על דינוזאורים? האם דינוזאורים מוזכרים בכתובים?