הפלות



 

מה אומרים כתבי הקודש על הפלות?



שאלה: מה אומרים כתבי הקודש על הפלות?

תשובה:
כתבי הקודש אינם מציינים באופן מיוחד את נושא ההפלה. מכל מקום, ישנן הוראות בכתובים אשר מראות בבירור מהי השקפתו של אלוהים על הפלות. בירמיהו 1:5 נאמר לנו שאלוהים מכיר אותנו וטווה אותנו עוד כשהיינו ברחם. תהילים 13-16: 139 מדבר על תפקידו הפעיל של אלוהים בבריאתנו ובעיצובנו עוד ברחם. שמות 22-25: 21 ישנן המלצות לעונשים למישהו אשר גרם למוות של תינוק ברחם כמו העונשים שמומלצים עבור מישהו שרצח. זה מראה בבירור שאלוהים מייחס לתינוק ברחם את אותה החשיבות כמו לאדם בוגר. עבור המאמין, הפלה אינה העניין על זכותה של האישה לבחור. זהו עניין של חיים או מוות של אדם אשר נוצר בצלמו של אלוהים (בראשית 9:61; 26-27: 1).

הטענה הראשונה אשר עולה תמיד נגד מאמינים שלוקחים עמדה נגד הפלה, "מה בקשר למקרים של אונס ו/ או גילוי עריות?" כמה שזה נשמע נורא להרות כתוצאה מאונס ו/ או גילוי עריות, האם הרצח של התינוק הינו התשובה? שני דברים מוטעים אינם הופכים דבר לצודק. הילד שנולד כתוצאה מאונס/ גילוי עריות יוכל להימסר לאימוץ אצל הורים אוהבים שאינם יכולים להביא ילדים משל עצמם – או הילד יכול לגדול עם אמו. שוב, אין להעניש את התינוק על פעולתו המושחתת של אביו.

הטענה השנייה אשר עולה לעיתים נגד עמדתם של המאמינים על הפלה הינה, "מה אם חייה של האם נמצאים בסכנה?" בכנות, זוהי אחת השאלות הקשות ביותר למענה בנושא הפלה. ראשית, הבה נזכור שמצב זה הינו הסיבה של פחות מעשירית האחוז שבגללו מבוצעות הפלות כיום. הרבה יותר נשים מבצעות הפלה בגלל שהן לא רוצות "להרוס את גופן" מאשר נשים שמבצעות הפלה על מנת להציל את חייהן. שנית, הבה נזכור שאלוהים הוא אלוהי הניסים. הוא יכול להגן על חייה של האם ושל הילד למרות הסיכויים הרפואיים הקלושים. באופן אולטימטיבי, ההחלטה על שאלה זו צריכה להיות רק בין הבעל האישה ואלוהים. כל זוג אשר מתמודד עם מצב קשה במיוחד צריך להתפלל עבור חכמה מאלוהים (יעקוב 1:5) והדרכה ממנו למה שעליהם לעשות.

99% מההפלות שמתבצעות בימינו בעולם, נובעות מהסיבה של "אמצעי מניעה רטרואקטיביים." אישה ובן זוגה אשר מחליטים שאינם מעוניינים בתינוק אשר נוצר. מחליטים לסיים את חייו של העובר במקום להתמודד עם האחריות. זהו שיא הרוע. אפילו במצבים הקשים ביותר, הפלה לעולם אינה צריכה להיות הבחירה הראשונה. חייו של הוולד ברחם שווים את כל המאמץ על מנת לאפשר להם להגיע לסוף התהליך של לידה.

אלה אשר כבר ביצעו הפלה – חטא ההפלה נסלח לא פחות מאשר כל חטא אחר. דרך אמונה במשיח, כל חטא יכול להיסלח (יוחנן 3:6; אל הרומיים 8:1; אל הקולוסיים 1:14). אישה שביצעה הפלה, או גבר אשר עודד הפלה, או אפילו רופא אשר ביצע הפלה – יכולים לקבל סליחה דרך אמונה בישוע המשיח.



חזור לעמוד הבית בעברית


מה אומרים כתבי הקודש על הפלות?