הדרך הנכונה עבורי
 

מהי הדרך הנכונה עבורי?שאלה: מהי הדרך הנכונה עבורי?

תשובה:
מסעדות למזון מהיר מושכות אותנו כיוון שהן מאפשרות לנו להזמין בדיוק את האוכל שאנחנו רוצים בו. חלק מבתי הקפה מתרברבים בעובדה שיש להם מאות סוגים וטעמים שונים של קפה. אפילו כשאנו רוכשים בית או מכונית, אנחנו יכולים לבחור מתוך כמה אפשרויות שיתאימו לצרכינו. אנחנו לא חיים יותר בעולם מוגבל לשוקולד, וניל ותות-שדה. יש מבחר ברירות! אתה יכול למצוא כל דבר שיתאים לרצונותיך ולצרכיך האישיים.

אז איך זה קשור לדרך שמתאימה רק בשבילי? מה דעתך על דרך שאין בה רגשי אשם ואין לה דרישות ממך וכן אינה מכילה מצוות מטרידות של עשה ואל תעשה? קיימת דרך כזו כפי שתיארתי, אבל האם דרך זו היא הדרך שאנו יכולים לבחור כמו שאנו בוחרים את הטעמים בגלידה שלנו?

ישנם קולות רבים שרוצים למשוך את תשומת ליבנו, אז למה שמשהו ירצה לשקול את ישוע מעל לכולם? לדוגמא, מוחמד, קונפוציוס, בודהא, או ג'וזף סמית (מייסד הדת המורמונית)? אחרי הכל, האם לא כל הדרכים מובילות לישועה? האם לא קיים בסיס משותף לכל האמונות? האמת לאמיתה הינה שכל הדרכים לא מובילות לישועה כמו שלא כל הדרכים מובילות לירושלים.

ישוע בלבד מדבר בסמכותו של אלוהים, כיוון שישוע בלבד ניצח את המוות. מוחמד, קונפוציוס ואחרים מרקיבים בקברם עד היום הזה. אולם ישוע, בכוחו, קם לתחייה מקברו לאחר שלושה ימים של מוות אכזר על הצלב מידי הרומיים. תשומת לב מגיעה למי שכבש את המוות. לכל מי שיש את הכוח הזה מגיע לו שישמעו אותו.

ההוכחות שתומכות בתקומתו של ישוע הן רבות. ראשית, היו מעל ל-500 עדי-ראייה לתקומתו של ישוע. אי אפשר להתעלם מקולם של 500 אנשים. קיימת גם ההוכחה שהקבר היה ריק; אויביו של ישוע יכלו בקלות לעצור את השמועות על תקומתו על ידי כך שיציגו כהוכחה את גופתו הנרקבת של ישוע. אבל לא נמצאה גופה עבורם להוכיח! הקבר היה ריק! האם יכול להיות שתלמידיו גנבו את הגופה? בקושי. על מנת למנוע מעשה זה הופקדה על קברו של ישוע שמירה כבידה של חיילים. ואם ניקח בחשבון שאלו שהיו קרובים אליו והלכו אחריו התפזרו לכל עבר מפחד המעצר והצליבה, אין זה הגיוני שחבורה של דייגים מפוחדים תצא כנגד חיילים מקצועיים ומיומנים. העובדה הפשוטה הינה שאין דרך אחרת להסביר את תקומתו של ישוע!

שוב, כל מי שניצח את המוות ראוי שישמעו אותו. ישוע הוכיח את כוחו על המוות, לכן, אנו צריכים לשמוע את דבריו. ישוע מצהיר שהוא הדרך היחידה לישועה (בשורת יוחנן 14:6). הוא לא דרך; הוא לא אחד מדרכים רבות, ישוע הוא הדרך.

ואותו ישוע אומר, "לכו אלי כל העמלים והטעונים ואני אניח לכם" (בשורת מתי 11:28). זהו עולם אכזר והחיים בו קשים. רובנו, פצועים, פגועים ובעלי צלקות. מסכימים? אז מה אתם רוצים? שיקום או סתם דרך? מושיע חי או אחד "מנביאים" מתים רבים? יחסים בעלי משמעות או פולחן ריקני? ישוע אינו ברירה – הוא הברירה!

ישוע הוא "הדרך" הנכונה אם אתה מחפש סליחת חטאים (מעשי השליחים 10:43). ישוע הוא "הדרך" הנכונה אם אתה מחפש יחסים משמעותיים עם אלוהים (בשורת יוחנן 10:10). ישוע הוא "הדרך" הנכונה אם אתה מחפש חיי נצח בגן עדן (בשורת יוחנן 3:16). שים את מבטחך בישוע כמושיעך האישי – לא תתחרט! בטח בו לסליחת חטאיך – לא תתאכזב!

אם אתה מעוניין "בהתחברות נכונה" עם אלוהים, הנה תפילה פשוטה שתוכל להתפלל לאלוהים. זכור, רק לדקלם תפילה זו או כל תפילה אחרת לא יושיע אותך. רק האמונה כי ישוע הוא זה שיכול להושיע אותך מחטאיך תפעל. בהתפללך תפילה זו, אתה מצהיר בפני אלוהים כי אתה בוטח בישועתו. "אלוהים אני יודע שחטאתי נגדך וכי אני ראוי לעונש. אולם ישוע המשיח לקח על עצמו את העונש שמגיע לי, כך שדרך אמונתי בו אוכל לקבל סליחה. אני פונה מדרך החטא ושם במקומה את בטחוני בישועתך. תודה עבור חסדך הנפלא וסליחתך – מתנת חיי הנצח! אמן!

האם החלטת ללכת אחרי ישוע בעקבות מה שקראת באתר זה? אם חיובי, אנא הקלק על "קיבלתי את ישוע היום".
13&did=12> DID=12&LID=13">חזור לעמוד הבית בעברית


מהי הדרך הנכונה עבורי?