עדי יהווה
 

מיהם עדי יהווה ובמה הם מאמינים?שאלה: מיהם עדי יהווה ובמה הם מאמינים?

תשובה:
הכת הידועה כיום כעדי יהווה נוסדה בפנסילבניה בשנת 1870, כאשר כיתת לימודי הכתובים נוסדה ע"י צ'ארלס טאז ראסל. ראסל קרא לקבוצה "לימודי הכתובים של שחר תקופת אלף השנים" צ'ארלס ט. ראסל החל לכתוב סידרת ספרים אשר נקראה "שחר תקופת אלף השנים," ואשר השתרעה לאורך שישה כרכים לפני מותו והכילה הרבה מהתורה שעדי יהווה מחזיקים היום. לאחר מותו של ראסל בשנת 1916, השופט ג'. פ. רטפורד, חברו של ראסל ומחליפו, כתב את הכרך השביעי והאחרון של סידרת "שחר תקופת אלף השנים," "סוף המסתורין," בשנת 1917. כתבי מגדל השמירה ואגודת החוברות נוסדו ב- 1886 ומהר מאוד הפכו לכלי אשר דרכו החלה תנועת "שחר תקופת אלף השנים" אשר החלה להפיץ את אמונתה לאחרים. הקבוצה הייתה ידועה כ"ראסליטס" עד 1931 כאשר בעקבות פילוג בארגון הוא נקרא בשם חדש "עדי יהווה." הקבוצה שממנה הם התפלגו הפכה להיות "סטודנטים של הכתובים."

במה מאמינים עדי יהווה? בדיקה קפדנית של העמדה התיאולוגית שלהם בנושאים כמו אלוהותו של ישוע, ישועה, השילוש, רוח הקודש, קורבן וכו', מראה מעבר לכל ספק שהם אינם תומכים בעמדה משיחית אורתודוקסית בנושאים אלה. עדי יהווה מאמינים שישוע הוא מיכאל המלאך הראשי, הבריאה הנעלה ביותר. זה נוגד אין ספור פרקים אשר באופן ברור מצהירים שישוע הוא אלוהים (יוחנן 1,14: 1; 8:58; 10:30). עדי יהווה מאמינים שישועה מושגת ע"י שילוב של אמונה, מעשים טובים וצייתנות. זה נוגד אין ספור פסוקים אשר מצהירים כי ישועה מושגת ע"י אמונה בלבד (יוחנן 3:16; אל האפסיים 8-9: 2; טיטוס 3:5). עדי יהווה דוחים את השילוש, הם מאמינים שישוע נברא וכי רוח הקודש הינה במהותה כוחו של אלוהים. עדי יהווה דוחים את הרעיון של המוות החלופי של ישוע כקורבן עבורנו ובמקום זאת מאמינים בתיאורית הכופר, שמותו של ישוע היה תשלום כופר עבור חטאו של אדם.

כיצד מצדיקים עדי יהווה תורות שאינן מבוססות על כתבי הקודש? 1) הטענה כי הקהילה במשך שנים השחיטה את כתבי הקודש ו 2) הם תרגמו מחדש את כתבי הקודש למה שהם קוראים תרגום עולמי חדש. הכתובים של מגדל השמירה ואגודת החוברות שינו את הטקסט של כתבי הקודש על מנת להתאים אותם לתורת השקר – במקום לבסס את התורה שלהם על מה שכתבי הקודש מלמדים. תרגום העולם החדש עבר מספר מהדורות, ככל שעדי יהווה גילו יותר ויותר כתובים אשר סותרים את התורה שלהם.

עדי יהווה נראים בבירור ככת אשר מבוססת רק באופן רופף על כתבי הקודש. מגדל השמירה מבסס את אמונתו ותורתו על הלימוד המקורי של צ'ארלס טאז ראסל, השופט ג'וזף פרנקלין רטפורד, והבאים אחריהם בגוף המנהל של מגדל השמירה ושל אגודת החוברת היו הגוף בכת אשר הצהיר על סמכות הפסוקים המתורגמים. במלים אחרות, מה שהגוף המנהל אומר בקשר לכל קטעי פסוקים שהם נחשבים למילה האחרונה וכל חשיבה עצמאית אינה מומלצת. זה בבירור ההפך מהתוכחה של שאול לטימותיאוס (וגם לנו) אשר עודד אותו "והיה שקוד להתייצב נאמן לפני אלוהים, וכפועל אשר לא יבוש, המחלק על נכון דבר האמת." תוכחה זו נמצאת בשנייה לטימותיאוס 2:15, אלה הוראות ברורות מאלוהים לכל אחד מילדיו בגוף המשיח לחפש בכתובים באופן יומיומי ולבדוק אם דברים שמלמדים אותם מתאימים למה שיש לדבר אלוהים לאמור בנושא.

עדי יהווה צריכים להיות מעודדים "מניסיונות הבשור" שלהם. כנראה שאין קבוצת דת אחרת אשר יותר נאמנה בהעברת המסר שלה כמו עדי יהווה. לצערנו, המסר שלהם מלא בסילוף, הולכת שולל ותורות שקר. מי ייתן ואלוהים יפתח את עיניהם של המאמינים בכת עדי יהווה לראות את אמת הבשורה ואת אמיתות הלימוד של דבר אלוהים.


חזור לעמוד הבית בעברית


מיהם עדי יהווה ובמה הם מאמינים?