דע את רצון אלוהים
 

כיצד אוכל לדעת את רצון אלוהים לחיי?שאלה: כיצד אוכל לדעת את רצון אלוהים לחיי?

תשובה:
קיימות שתי דרכים לדעת את רצונו של אלוהים במצב מסוים: 1) לוודא שמה שאתה מבקש או שוקל לעשות אינו משהו שכבר נאסר בכתובים. 2) לוודא שמה שאתה מבקש או שוקל לעשות ייתן כבוד לאלוהים ויעזור לך להתפתח מבחינה רוחנית.

אם פעלת בשתי הדרכים הללו ואלוהים עדיין לא נותן לך את אשר אתה מבקש – יכול להיות שזה אינו רצון אלוהים עבורך לקבל את מה שביקשת. או, יכול להיות שעליך רק לחכות לזה עוד קצת. קשה לדעת את רצון אלוהים. אנשים רבים רוצים שאלוהים פשוט יגיד להם מה לעשות – היכן לעבוד, היכן לגור, עם מי להתחתן וכו'. באל הרומיים 12:2 נאמר לנו, "ואל תדמו לעולם הזה, כי אם השתנו על ידי התחדשות הדעת כדי שתבחינו מהו רצון אלוהים, מהו הטוב והרצוי והמושלם בעיניו."

לעיתים נדירות אלוהים נותן מידע ישיר או ספציפי לאנשיו. אלוהים מרשה לנו לעשות את הבחירות שלנו בקשר לכל דבר. ההחלטה היחידה שאלוהים אינו רוצה שנעשה היא ההחלטה לחטוא או להימנע מלעשות את רצונו. אלוהים רוצה שנעשה את החלטותינו בהתאם לרצונו. אז איך אני יודע מהו רצון אלוהים בחיי? אם אתה צועד קרוב לאלוהים ובאמת מעוניין לדעת את רצונו בחייך – אלוהים ישים את רצונו בלבך. המפתח הוא לחפש את רצון האלוהים ולא את שלנו. "והתענג על יהוה וייתן לך משאלות לבך" (תהילים 37:4). אם אין בכתובים דבר שמתנגד למה שאתה רוצה לעשות וזה יכול להעשיר אותך מבחינה רוחנית – אז כתבי הקודש נותנים לך את "הרשות" להחליט החלטות וללכת אחרי לבך.


חזור לעמוד הבית בעברית


כיצד אוכל לדעת את רצון אלוהים לחיי?